جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 187169
  تاریخ انتشار : 28 تیر 1395 14:26
  تعداد بازدید : 489

  رئیس کل دادگستری گلستان تاکید کرد

  تعیین تکلیف پرونده های مسن در محاکم / کاهش اطاله دادرسی مهم ترین خواسته مردم از دستگاه قضایی

  رئیس کل دادگستری استان گلستان در حاشیه بازدید از حوزه قضایی شهریتان ترکمن گفت: پیگیر تعیین تکلیف پرونده های مسن در محاکم هستیم.

  به گزارش خبرگزاری میزان به نقل از روابط عمومی دادگستری استان گلستان، هاشمیان رئیس کل دادگستری استان گلستان در حاشیه بازدید از حوزه قضایی شهریتان ترکمن گفت: پیگیر تعیین تکلیف پرونده های مسن در محاکم هستیم.

  هادی هاشمیان با بیان این که تاکید رهبر معظم انقلاب و رئیس قوه قضائیه هم بر تعیین تکلیف هر چه زودتر پرونده های مسن است گفت: در همین راستا طی نامه ای به قضات محاکم استان گلستان، از آنان خواسته ایم علت بسته نشدن پرونده هایی که از سال 92 به قبل در محاکم مانده اند، اعلام کنند.

  وی افزود: پس از اعلام نظر قضات، کارگروهی که متشکل از معاونان قضایی رئیس کل و قضات کارآزموده استان هستند راهکارهای تعیین تکلیف زودتر این پرونده ها را بررسی و اعلام خواهند کرد.

  این مقام قضایی با تاکید براین که طولانی شدن روند رسیدگی به برخی پرونده ها اجتناب ناپذیر است افزود: با این وجود ما سعی می کنیم ضمن رعایت قانون، راهکارهایی اتخاذ کنیم تا این پرونده ها زودتر تعیین تکلیف شوند.

  هاشمیان ادامه داد: هم اکنون یک هزار 200 پرونده در محاکم استان مربوط به سال های 92 و ماقبل آن هستند در حالیکه این رقم سال گذشته 4هزار و 470 فقره بود.

  این مقام ارشد قضایی تاکید کرد: کاهش اطاله دادرسی ها به عنوان مهم ترین خواسته مردم از دستگاه قضایی، در اولویت برنامه های کاری دادگستری های سراسر استان گلستان است.

  وی در ادامه سخنان خود در این بازدید از رئیس دادگستری و دادستان شهرستان ترکمن خواست بر رفتار کارکنان با مردم هم، نظارت ویژه داشته باشند.

  رئیس کل دادگستری استان گلستان با اشاره به این که ما به سختی و حساسیت کار قضات آگاهیم افزود: مردم ولی نعمت ما هستند و ما برای خدمت به آنان باید سعه صدر و خلق نیکو داشته باشیم.

  هاشمیان تاکید کرد: قضات ما باید صلابت و قاطعیت خود را با قلم اعمال کنند و تا جایی که می توانند با مردم رفتار مناسب داشته باشند.
  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28661034
اکنون :
50