جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 59602
  تاریخ انتشار : 30 شهریور 1393 10:57
  تعداد بازدید : 715

  یک مقام مسئول در سازمان قضایی نیروهای مسلح تشریح کرد

  روند جذب 100 قاضی نظامی

  مدیرکل دفتر آموزش و پژوهش سازمان قضایی نیروهای مسلح گفت: طبق ماده 4 قانون دادرسی نیروهای مسلح مصوب 1364 اولویت در تصدی سمت های قضایی در دادگاه ها و دادسراهای نظامی با حقوقدانان نظامی واجد شرایط است.

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، جعفر صادق منش با بیان این مطلب در مراسم تحلیف کارآموزان قضایی اظهار کرد: برابر ماده 3 دستورالعمل مصوب مقام معظم رهبری، سازمان قضایی نیروهای مسلح باید حداقل 50 درصد نیروی انسانی مورد نیاز خود اعم از قضات و کارکنان اداری را از نیروهای مسلح تامین کند و 50 درصد کادر قضایی آن از حقوقدانان نظامی باشند.

  وی گفت: در سال 1389 پس از تحلیل وضعیت آماری قضات شاغل در این سازمان به ویژه با در نظر گرفتن تغییر ساختار دادگاه ها و پیش بینی نظام تعدد قاضی در قانون جدید آیین دادرسی کیفری، تامین نیازهای سازمان از طریق جذب حقوقدانان نظامی واجد شرایط ضروری می نمود که برای پاسخ مناسب به این ضرورت، مجوز جذب قاضی از بین حقوقدانان نظامی شاغل در نیروهای مسلح و سازمان قضایی از طریق برگزاری آزمون سراسری اخذ شد.

  صادق منش تصریح کرد: برای عملی کردن مراحل مختلف با هماهنگی های به عمل آمده همه مراحل آزمون کتبی، اختبار، گزینش و برنامه ریزی آموزشی داوطلبان با نظارت و همکاری نزدیک بخش های ذی ربط در قوه قضائیه توسط معاونت قضایی و حقوقی سازمان قضایی در دفتر آموزش و پژوهش طی شد.

  مدیرکل دفتر آموزش و پژوهش سازمان قضایی نیروهای مسلح به فراخوان جذب قضات نظامی در سال 1390 اشاره کرد و گفت: تعداد 1400 نفر از حقوقدانان نظامی سراسر کشور در این فراخوان ثبت نام کردند که از این تعداد 285 نفر آزمون کتبی را با موفقیت سپری کردند.

  وی افزود: در نهایت 100 نفر پس از طی مراحل مختلف گزینش، جذب سازمان شدند.

  صادق منش درباره برگزاری دوره های کارآموزی این پذیرفته شدگان گفت: با توجه به تفاوت های زیاد حقوق جزای نظامی با حقوق جزای موجود در حوزه های آیین دادرسی و حقوق جزای اختصاصی و عمومی برنامه آموزشی دروس علمی و کارگاهی و نیز برنامه کارورزی اختصاصی آنها از سوی دفتر آموزش و پژوهش سازمان قضایی با همکاری مرکز آموزش قضات طراحی و پس از تصویب در معاونت محترم آموزش و تحقیقات قوه قضاییه، به ترتیب در قالب دوره های 142 و 152 و 156 برنامه ریزی و اجرا شد.

  وی گفت: مراسم اخیر به تحلیف آخرین گروه از حقوقدانان نظامی جذب شده یعنی 43 نفر از کارآموزان قضایی دوره 156 اختصاص دارد.

  صادق منش به نکته ای مهم درباره کارآموزان سازمان قضایی سازمان اشاره کرد و افزود: برابر ارزشیابی انجام یافته و داوری استادان و مسؤلان مرکز آموزش قضات قوه قضائیه، کارآموزان سازمان قضایی از نظر قابلیت های علمی و مهارتی در سطح بالایی بوده اند که مایه افتخار است.

  مدیرکل دفتر آموزش و پژوهش سازمان قضایی نیروهای مسلح در پایان از عنایت رییس قوه قضاییه و همکاری معاونت آموزش و تحقیقات قوه ی قضائیه، اداره کل جذب، گزینش و استخدام قضات و مرکز آموزش قضات استان تهران قدردانی کرد.

  در ادامه، آقایان مراد حسینی خواه، میرلطیف پاشایی و بهرام علیزاده صوری به عنوان کارآموزان قضایی برگزیده سازمان قضایی نیروهای مسلح معرفی و از آنان تقدیر شد.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28664164
اکنون :
76